Drømmer du om egen bolig, men mangler egenkapital?

Kommunen vil hjelpe unge voksne inn på boligmarkedet gjennom ordningen «Leie før eie».

Tilbudet er rettet mot personer mellom 18 og 35 år som har fast inntekt, men synes boligdrømmen virker langt unna. Med «Leie før eie» kan man leie en bolig i opptil fem år – samtidig som man får muligheten til å kjøpe den senere til en pris som er avtalt når leieperioden starter.

Det betyr at unge kan komme seg inn på boligmarkedet uten å måtte stille med stor egenkapital med én gang. Samtidig får de tid til å spare opp penger mens de bor i boligen. Dersom boligprisene stiger i perioden, kan verdistigningen også bidra til å bygge egenkapital.

Hustadvika kommune håper ordningen kan gi flere unge trygghet og en enklere vei til egen bolig. To boliger i Elnesvågen er innkjøpt og det er satt av penger for å kjøpe flere i årene fremover dersom interessen er tilstede.

Her finner du mer informasjon om ordningen, hvordan du melder interesse - og hvilke boliger det er mulig å søke på til enhver tid:

Leie før eie - Hustadvika kommune